راهنمای خرید مبلمان

طرح و مدل مبلمان در دکوراسیون منزل اهمیت بسیار زیادی دارد و البته راحتی مبلمان هم یکی از نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشت.خرید مبلمان

وسایل و مبلمانی که دکوراسیون داخلی منزل را شکل می دهند، این قدر متنوع شده اند که هر کسی را در انتخاب سردرگم می کنند. کاناپه ها و مبل های راحتی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. شما ممکن است تصور کنید دقیقا می دانید چه می خواهید اما به محض اینکه وارد فروشگاه مبل فروشی می شوید یا تصاویر اینترنتی را می بینید، سبک ها، شکل ها و گزینه های سفارشی فراتر از حد انتظار هستند. در این مطلب نکاتی را به شما پیشنهاد می دهیم که با کمک آنها می توانید تصمیم بگیرید دقیقا چه می خواهید.

 
مبلمان


1. تعیین ابعاد و اندازه نشیمن قبل از خرید مبل راحتی

راهنمای خرید


اگر نشیمن بزرگی دارید، باید تصمیم بگیرید می خواهید دقیقا چه اندازه از آن را با مبل پر کنید. اگر می خواهید مبل تان نقطه کانونی نشیمن تان باشد، مبل هایی انتخاب کنید که دورتادور فضا چیده می شوند، فضای زیادی اشغال کرده و جای زیادی برای نشستن فراهم می کنند و اگر نشیمن تان کوچک است، یک مبل راحتی ساده یا یک کاناپه ال شکل شاید بهترین گزینه باشد.
 

2. مشخص کردن جهت قرارگیری مبل و کاناپه
 
دکوراسیون منزل

نظم بخشی موفق یک نشیمن با تعیین سبک زندگی شما شروع می شود. اینکه بیشترین استفاده شما از آن فضا چیست؟ آیا دوست دارید در مقابل تلویزیون لم دهید؟ جهت مبل تان را متناسب با آنچه می خواهید تنظیم کنید. اگر اهل بازی کردن و دورهمی هستید، مبلمان تان را به صورت نیم دایره یا دایره حول یک میز مرکزی بچینید.
 

3.  انتخاب رنگ مبلمان 
 
دکوراسیون


نکته دیگری که هنگام خرید مبل باید در نظر داشته باشید، انتخاب رنگ آن است. از انتخاب رنگ و طرح های منحصر به فرد نترسید. این مبل ها فضای شما را خاص خودتان می کنند. اما اگر اهل ریسک کردن نیستید، سراغ رنگ های خنثی بروید؛ چنین رنگ هایی در هر فضایی جای دارند.


4. انتخاب روکش مناسب

خرید مبلمان

هنگام انتخاب روکش مبل زیبایی مهم است اما کارآیی در اولویت قرار دارد. بسیاری از ما علاقه مندیم در یک مبل راحتی چرم مخملی سفید رها شویم. این مبل ها بسیار باشکوه اما خطرناک هستند. در صورتی که حیوان خانگی یا فرزند کوچکی دارید، چرم مخملی به دلیل آسیب پذیری زیاد، گزینه مناسبی نیست.
 

5. انتخاب سبک مبل متناسب با سبک دکوراسیون منزل
 
خرید مبلمان

همیشه مبلمانی انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون منزل تان همخوانی داشته باشد. اگر سبک منزل شما مدرن و براق است، مبلی با خطوط صاف و رنگ های متناسب انتخاب کنید.